..::Ivčin Bloček::..

Kdo opustí smutného přítele, není hoden, aby se dělil s jeho radostí

Knížky

R. A. Moody - Život po životě, Úvahy o životě po životě, Světlo po životě

Už jste si někdy položili otázku, co se stane, až umřete? Co se stane s vaším tělem a duší? Co budete během své smrti prožívat? Na tyto a mnohé další otázky hledá odpověď doktor Moody se svých knihách, kde shrnuje "zážitky a vzpomínky" lidí, kteří přežili svou klinickou smrt.

Kniha Život po životě, která je obsažena v této trilogii Moodyho nejvýznamějších knih, mi ukázala jiný pohled na smrt. Je to kniha, která čerpala především z věděckých prací a snaží se přilákat odborníky, aby se tímto tématem začali zabývat.  Ale protože je psána srozumitelně, dá se tato kniha dobře číst i laikům.

Doktor Moody zde popisuje zážitky lidí, kteří přežili svou klinickou smrt, porovnává různá vyprávění, ukazuje na stejné, ale i rozdílné prožitky během tohoto prožívání. Podle vyprávění rozděluje hlavní znaky "umírání" do deseti hlavních skupin.

Kniha obsahuje i přeložené historické vědecné poznatky, dokládané citáty z Bible i jiných zdrojů, jako je například tibetská Kniha mrtvých.

Nejzáživnější se mi zdály příběhy samotných lidí, které líčily jejich odpoutání od těla, pochod tunelem, setkání se svými mrtvými blízkými lidmi, hranici mezi životem a smrtí, přítomnost Světla, které popisovali lidé různých náboženství různě, křesťané většinou jako Boha, krátkou "rekapitulaci" zážitků ze svého života a následný návrat do svého těla.

Ať máte ke smrti jakýkoli postoj, tato knížka vás nenechá na pokoji a donutí vás přemýšlet nad touto myšlenkou. Já jsem po přečtení trochu na smrt změnila názor - pro mě už není nic strašného, když vím, že po ní něco bude.


Doporučuji si přečíst
Žádné komentáře