..::Ivčin Bloček::..

Kdo opustí smutného přítele, není hoden, aby se dělil s jeho radostí

Knížky

W. Hohlbein - Zapomenutý ostrov

Děj knížky se odehráva v roce 1913 a otevírá vám příběh o bájné ponorce NAUTILUS.
Mike, syn kapitána Nema, má být přes Vánoce na internátě. Pro jeho kamaráda si přijede otec Winterfeld a pozve Mikeho, i jejich další kamarády na svou loď. Jenže tam je následně uvězní a snaží se od Mike zjistit kód k rozluštění tajemství, kde je ukryt NAUTILUS. Mike ale nic neví. Naštěstí je zachrání Singh - Mikeův "ochránce", o kterém neměl ani potuchy, a odveze je na Zapomenutý ostrov. Winterfeld je jim ale v patách. Tam najdou Nautilus a potkají tam Trautmana, ten jim řekne, že na ostrov dal výbušniny, co celý ostrov i s ponorkou vyhodí do vzduchu - nechtějí ani domýšlet co by se stalo, kdyby se takový vynález dostal do špatných rukou. Jenže je jeden z nich zradí a pokusí se s ponorkou uprchnout. Aby se všichni zachránili, musí všichni ostrov opustit -  a to na Nautilovi. Jak to pokračuje dál, se dozvíte v knížce :)
Je to mooc fajn knížka, poprvé jsem ji četla asi ve 12ti, ale i teď si ji ráda přečtu - a to celou řadu. Je to takový scifi, další knížky vyprávějí o bájné Atlantidě a jejich vymoženosti i o veleještěrech. Myslím si, že komu se tento žánr líbí, nebo ho zajímají tajemné věci, by si mohl tuto knihu přečíst. Stala se jednou z mých oblíbených a ráda se k ní vracím.

I když sci-fi knížky moc nečtu, tahle mě uchvátila. A dávám jí 90% - těch 10 ubírám snad jen za to, že chování Mike mi někdy k jeho věku moc nesedí a některé pasáže jsou zbytečně moc rozvleklé. Ale rozhodně doporučuju všem =)Žádné komentáře