..::Ivčin Bloček::..

Kdo opustí smutného přítele, není hoden, aby se dělil s jeho radostí

Znamení zvěrokruhu

Beran (21.3.-20.4.)

Ohnivé znamení pod vlivem planety Mars. Člověk narozený v tomto znamení je odvážný, nervózní, čestný, tvrdohlavý. Trvá si na svém, což může přerůst až v despotismus. Špatně se podřizuje cizí vůli. Jeho vlastní silná vůle nezná míru, tvořivý rozum ho žene vpřed.

JAK POZNÁTE 100 % BERANA


Vzpřímená postava, hrdá chůze, hlava s bradou je vysunutá dopředu, sebevědomé výrazné čelo a velké až uhrančivé oči. Orientace je především na hlavu, tou si razí cestu vpřed. Většina Beranů má dobře stavěnou kostru, široká ramena, svalnaté tělo a nezáleží na výšce. Z celkového vzhledu vyzařuje vnitřní síla, spontánní energie a pocit sebedůvěry. Pohyby má rychlé, řeč je většinou hlasitá, sebejistá a vtipná. Stojí v čele každé společnosti, je u všeho, kde se něco děje. Chování vyjadřuje činorodost, zdatnost, svéhlavost a silné ego.


LÁSKA A PARTNERSTVÍ
Beran je velmi aktivní sexuální znamení. Je velkým dobyvatelem, ale ani ve víru vášně nezapomíná na sebe. K milujícímu partnerovi se chová velmi něžně, láskyplně, pozorně i žárlivě. Ochraňuje lásku přede všemi a mocně ji vlastní. Sám je snadno zranitelný, nesmírně citlivý, ale navenek slabost neprojeví. Miluje šíleně - celou svoji bytostí, srdcem i duší. Přiměřeně žárlí. Ten, kdo hledá klidného vyrovnaného partnera, by si neměl nic začínat s Beranem.


S KÝM SI BERAN ROZUMÍ
Beran si velice dobře rozumí se svými ohnivými druhy, jiným Beranem, Lvem a Střelcem. Stejná energie, podobné plány. Obdiv, láska, žárlivost, společenské dýchánky, veselost. Drobné roztržky se srovnají v intimnostech. Berana přitahují vzdušná znamení - Blíženci a Vodnáři, ale žít s nimi je už složitější. Jedni to dokáží a druzí ne. S Vahami si rozumí až v pozdějším věku. V mládí jsou to protikladné povahy. Většinou jsou stále v sobě.
Když se však potkají dva s podobnými ascendenty, se stejnými plány a energií, tak zvítězí. Život prožijí jedna báseň a je na co vzpomínat. Beran se cítí se zemskými znameními jako zvíře chycené do pasti. Býk ho provokuje svou poctivostí a obdivuhodným klidem. Panna jej sice okouzlí svou jemností, čistotou, ale vzápětí ho odradí kritičností, nervozitou a nadměrnou pořádkumilovností. S Kozorohem se sotva snesou. Pohodový život, o kterém sní, mu Beran nezajistí. Později dochází k závažným roztržkám. Berana vždy okouzlí vodní znamení: Rak, Štír a Ryba, ale v dlouhotrvajícím společenství málokdy vydrží.


JAK VÉST DIALOG S BERANEM
Tak, že si Beran povede vlastní monolog. Občasný souhlas, kývnutí hlavou, hřejivý až obdivný pohled z očí do očí, něžné doteky a konečný naprostý jásavý souhlas i toho nejbystřejšího Berana přesvědčí o vaší naprosté loajálnosti, přátelství a utvrdí ho v pocitu, že je výtečný společník. Tak se na Berana musí! Přímo přes city!


Silná stránka: energie
Slabá stránka: prudkost
Charakter: cholerik
Sympatická znamení: Lev, Střelec, Blíženci, Ryby
Neutrální znamení: Býk, Panna, Vodnář
Pozor na: Rak, Váhy, Kozoroh

Žádné komentáře