..::Ivčin Bloček::..

Kdo opustí smutného přítele, není hoden, aby se dělil s jeho radostí

Znamení zvěrokruhu

Rak (22.6.-22.7.)

Vodní znamení pod vlivem Měsíce. Věrný, oddaný v lásce i v rodinném životě, v rodině nachází pohodlí a seberealizaci. Citlivý, lehce zranitelný, raději dává než bere. V práci je čestný a spolehlivý. Nemá rád novinky, dodržuje sliby. Má vyvinutou intuici, která může hraničit s mystikou, ale skrývá ji, neboť se bojí, aby příliš nevybočoval z davu.
JAK POZNÁTE 100 % RAKA

Docela jednoduše. Člověk narozený v tomto znamení a se shodným ascendentem je totiž nanejvýš emocionální. Při rozhovoru neustále mění výraz v obličeji podle toho, co vám zrovna vypráví. Díky jeho tisícerým náladám se vám málokdy podaří vystihnout, jak nejlépe se k němu v daném okamžiku zachovat. Něžností a slušností nikdy nic nepokazíte, ale hádavým projevem pokazíte všechno. V předvádění nejrůznějších grimas a jiných mimických prvků v obličeji je Rak opravdovou jedničkou.
Většinou mívá střední plnoštíhlou postavu, kulatou tvář a trochu nejistotu kolébavou chůzi, ve které jako by se odráželo nejisté chování vyvěrající z menšího sebevědomí. S pocitem vyrovnanosti bojuje Rak celý život, a i kdyby si někdy hrál na siláka, dřímá v něm stále malá a rozechvělá dušička dítěte. Někdy dokáže vtipkovat stejně vesele, jako jindy bolestně naříká a pláče.
Ve společnosti druhých se snaží chovat ostražitě, je neustále ve střehu před možným nebezpečím. Projevem je milý, přátelský a není lakomý. Na domov a svoji rodinu nikdy nezapomíná a považuje ji za bezpečné útočiště před často nevlídným světem. V pozdějším věku a s nabytými zkušenostmi se chová rozhodněji, vyrovnaněji a sebevědoměji.LÁSKA A PARTNERSTVÍ

První vodní znamení má značnou potřebu něžnosti a porozumění. Tam také u Raka láska začíná a bohužel i většinou končívá; musí totiž hluboce cítit, že je milován, aby mohl horoucně a s velkou oddaností milovat svého partnera. Patrně vás bude v lásce i zkoušet - má na to vlastní a značně neotřelé metody. Obstojíte-li, udělá pro vás všechno a zahrne vás nejen vřelou náklonností a přízní, ale také dary. V opačném případě však na vás zanevře a bude se chovat nepříjemně a vztekle, někdy až arogantně. Jeho snivost v sobě skrývá něco z mateřské odevzdanosti a tvůrčí touhy po plodnosti. Rak miluje harmonii, pohodu, něžné doteky a jemnost, má rád lidi a zvířata. U 100 % Raka se projevují sklony uchovat si nebo idealizovat si sentimentální vzpomínky.S KÝM SI RAK ROZUMÍ

Rak si nejvíce rozumí se svými vodními druhy Štírem, Rybou a jiným Rakem. Mají stejné tužby, sny, plány i píli. Dokáží být romantičtí, spořiví a náladoví. V krizi by uměli podržet jeden druhého. Šíleně rádi cestují, ale také rádi odpočívají doma s rodinou a hrstkou přátel. Jednoduše mají slabost jeden pro druhého.
Obdivuje a dokáže ocenit zemská znamení - Býka a Pannu. Reálný postoj k životu, zájem o rodinu, přírodu a pracovitost, to vše je spojuje. S třetím zemským znamením, s Kozorohem, se snáší hůře. Tato partnerská kombinace je opravdu dosti svízelná. Neústupná povaha, případně celá bytost Kozoroha, by mohla senzitivnímu Rakovi způsobit poruchy tělesného a duševního zdraví. Jen silní jedinci mohou společně žít.
Ohnivá znamení Lva a Střelce dokáží Raka rozvášnit, někdy až na neúnosnou míru. Přesto se velmi přitahují, i když mají zcela odlišný temperament. Společně mohou žít, pokud dodržují stejná pravidla. Problémem se stává soužití Raka s cholerickým Beranem. Něžný a citlivý Rak nedokáže dlouho čelit útokům všudypřítomného a věčně naštvaného Berana. Za čas moc smutní a raději to vzdá.
Vzdušná znamení Blížence a Vodnáře Raka inspirují. Jsou plné idealismu a fantazie, ale občas může chybět na chleba. Společně milují měnící se život, ocení péči o druhého. Horší porozumění je s Váhou. Oba se mohou chovat nerozhodně a neprakticky. Dvě jemnocitné povahy, váhavost a občasný sklon k hádkám až hysterii je mohou přivést až k rozchodu a odmilování. Zde je třeba se moc snažit a postupovat přímo diplomaticky.JAK VÉST DIALOG S RAKEM

Ode všeho trochu, zajímavě, vesele, přizpůsobivě a nebát se okořenit hovor pikantnostmi. To má rád. Stále musíte mít na paměti jeho velmi zranitelné místo a tím je rodina. Vždy se zastává a stojí za ní. Rak si postěžovat může a to dost od plic, ale VY? To je přílišná drzost a neomalenost! Totéž se děje se starostmi a problémy - Rak ne určitě má, ale VY? To striktně odmítá! Nevěří Vám! Miluje zkrátka milé a vyrovnané povahy - lidi čestné a hlavně bezproblémové.


Silná stránka: intuice
Slabá stránka: pesimismus
Charakter: flegmatický
Sympatická znamení: Štír, Ryby, Rak, Panna
Neutrální znamení: Býk, Blíženci, Lev, Střelec
Pozor na: Býk, Váhy, Kozoroh

 

Žádné komentáře